fbpx

TEISMŲ DARBAS IR NUTEISTŲJŲ BEI SUIMTŲJŲ LANKYMAS KARANTINO LAIKOTARPIU

Pastarosiomis dienomis sulaukiame daugybės klausimų tiek dėl teismų darbo, tiek dėl nuteistųjų ir suimtųjų lankymo karantino laikotarpiu. Taigi, pateikiame Jums aktualią informaciją šiuo klausimu.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą paskelbti karantiną visoje šalies teritorijoje, nuo 2020 m. kovo 16 dienos visų Lietuvos teismų darbas yra organizuojamas laikantis Vyriausybės nutarime karantino laikotarpiu reglamentuojamos tvarkos bei teisėjų tarybos pateiktų rekomendacijų. Šiuo laikotarpiu teismai dirba, tačiau yra atšaukti visi karantino laikotarpiu (karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val.) suplanuoti teismo posėdžiai bylose, nagrinėjamose žodinio proceso tvarka, išskyrus tuos atvejus, kai tai susiję su būtinų proceso veiksmų atlikimu (pavyzdžiui, dėl kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo / pratęsimo). Tuo tarpu teismo posėdžiai rašytinio proceso tvarka yra organizuojami įprastine tvarka, maksimaliai vengiant socialinių kontaktų teismo patalpose bei imantis visų atsargumo priemonių, siekiant išvengti koronaviruso (COVID-19) plitimo. Karantino laikotarpiu teismuose yra apribotas asmenų susipažinimas su bylomis teismo patalpose, taip pat apribotas teismo personalo fizinis kontaktas su teismų lankytojais (t. y. apribotas asmenų patekimas į teismų patalpas) – į teismų patalpas gali patekti tik teisėjai bei kiti teismo darbuotojai, šiuo laikotarpiu skatinama naudotis elektroninėmis ryšių priemones, visa informacija yra teikiama tik telefonu, o dokumentai priimami paštu arba elektroninėmis priemonėmis.

Lietuvos Respublikos Vyriausybei paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, Kalėjimų departamentui pavaldžiose įstaigose jau nuo 2020 m. vasario 28 d. yra paskelbtas karantinas, kuris galios iki ekstremalios situacijos Lietuvos Respublikoje atšaukimo. Todėl karantino laikotarpiu yra draudžiamas nuteistųjų ir suimtųjų lankymas laisvės atėmimo vietose, išskyrus jų susitikimus su gynėjais. 

Pateikta informacija yra bendro pobūdžio (neanalizavus konkrečių dokumentų, atsižvelgiant tik į klausimą), dėl detalios teisinės konsultacijos galima kreiptis info@smolex.lt

Teisininkė Rūta Malevskytė,