fbpx

Ką daryti jei vaiko tėvas gyvena užsienyje ir vengia išlaikyti vaiką?

            Kaip bebūtų gaila, atskirai gyvenančių tėvų ir vaikų yra labai daug. Kai vaiką augina vienas iš tėvų, kitas turi prisidėti prie vaiko išlaikymo. Kai atskirai gyvenantis tėvas/mama vengia išlaikyti vaiką, išlaikymą pagal pareikštą ieškinį priteisia teismas. Ne retai pasitaiko, kad tėvas/mama, iš kurio priteistas išlaikymas vaikui, gyvena užsienyje ir nevykdo teismo sprendimo – neteikia vaikui išlaikymo. Kyla problema, kaip iš užsienyje gyvenančio tėvo/mamos išsireikalauti, kad šis teiktų vaikui išlaikymą, kuris buvo priteistas teismo.

            Atsiradus tokiai bėdai, yra galimybė kreiptis į užsienio valstybės atitinkamas institucijas tarpininkaujant Lietuvos institucijoms, kad būtų išieškotas jau esantis išlaikymo įsiskolinimas ir ateityje būtų išieškomas. Be abejo, labai svarbu tinkamai paruošti  visus reikiamus dokumentus: teismo sprendimą, prašymą ir kt., teisingai juos užpildyti.

            Pateikta informacija yra bendro pobūdžio (neanalizavus konkrečių dokumentų, atsižvelgiant tik į klausimą), todėl šia informacija neturi būti remiamasi kaip galutine teisine nuomone ar konsultacija. Dėl detalios asmeninės teisinės konsultacijos galima kreiptis info@smolex.lt.

Teisininkė Rūta Lasinskienė