fbpx

Tėvystės pripažinimas bendru sutarimu

Tėvystės pripažinimas šiuolaikinėje visuomenėje yra gana aktualus ir dažnai kylantis klausimas. Ne visuomet dėl vaiko tėvystės tarp suinteresuotų asmenų kyla ginčas.  Kai tarp vaiko mamos, buvusio sutuoktinio ir biologinio vaiko tėvo dėl vaiko kilmės ginčo nėra, tėvystę pripažinti, pakeisti esantį įrašą vaiko gimimo liudijime galima taikiu, greitu ir paprastu būdu. Vienintelė sąlyga – tarp šalių negali būti ginčo.

            Jeigu vaiko motina yra išsituokusi ir po santuokos nutraukimo dar nėra praėję 300 dienų, vaiko motina, jos buvęs sutuoktinis ir vyras, kuris pripažįsta save gimusio vaiko tėvu, gali teismui pateikti bendrą pareiškimą su prašymu vaiko tėvu įrašyti vyrą, pripažįstantį save vaiko tėvu. Tokius pareiškimus teismas išnagrinėja supaprastinto proceso tvarka, t. y. per kuo trumpesnį terminą, pagreitinant bylos nagrinėjimą, dažnai net nekviečiant proceso dalyvių į teismo posėdį. Vyras, save pripažįstantis vaiko tėvu, pasirašydamas tokį pareiškimą turės visas su tuo susijusias teises ir pareigas, tačiau nuginčyti įrašą galės tik įrodęs, jog jis nėra biologinis vaiko tėvas.

            Teismui patvirtinus visų trijų pareiškėjų pateiktą bendrą pareiškimą, vaiko gimimo įraše tėvu įrašomas vyras, pripažįstantis save vaiko tėvu. Ne vėliau kaip sekančią darbo dieną po priimto sprendimo, kuriuo patvirtinamas pareiškimas dėl tėvystės pripažinimo, teismas šį sprendimą išsiunčia vaiko gimimą įregistravusiai civilinės metrikacijos įstaigai, kuri sudaro vaiko gimimo įrašo pakeitimus, kuriuose pakoreguoja duomenis apie vaiko tėvus.

            Pateikta informacija yra bendro pobūdžio (neanalizavus konkrečių dokumentų, atsižvelgiant tik į klausimą), todėl šia informacija neturi būti remiamasi kaip galutine teisine nuomone ar konsultacija. Dėl detalios asmeninės teisinės konsultacijos galima kreiptis info@smolex.lt.